AKTUALNOŚCI

BOŻE CIAŁO A. D. 2024

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. 26 maja 2024

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 13 maja 2024 

PIERWSZA NIEDZIELA MAJA

BIERZMOWANIE

W piękne, sobotnie popołudnie 06 kwietnia 2024 r. prawie setka młodzieży naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielił Bp Mirosław Milewski. 

PROCESJA REZUREKCYJNA O PORANKU NIEDZIELI ZMARTWYCHWSTANIA

WIGILIA PASCHALNA A. D. 2024

WIELKI PIĄTEK A. D. 2024

WIELKI CZWARTEK A. D. 2024

NIEDZIELA PALMOWA A.D. 2024

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE A.D. 2024

Serdecznie dziękujemy ks. Jackowi Prusińskiemu, ojcu duchownemu Szkół Katolickich w Płocku oraz Głownemu Przewodnikowi Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę za wygłoszone do nas Słowo Boże podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Był to dobry czas umocnienia wiary i porządkowania naszych serc, aby w centrum był Krzyż Chrystusa i prawda, która z Niego płynie. 

ŚRODA POPIELCOWA A.D. 2024

PASTERKA A.D. 2023

Wigilia Ministrantów

W sobotę, a więc w wigilię Wigilii spotkaliśmy się z naszą wspólnotą ministrantów na spotkaniu opłatkowym. Jest to zawsze dobry czas, aby podziękować za wszelkie dobro i ofiarną służbę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujęmy! 

Adwentowe Skupienie A. D. 2023

W dniach 17, 18 i 19 grudnia gościliśmy w naszej parafii ks. kan. dr Jarosława Kwiatkowskiego, Rektora Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku oraz wykładowcę WSD w Płocku. Ojciec Jarosław poprowadził dla nas rekolekcje adwentowe, które były dla nas okazją zatrzymania się w przedświątecznym biegu i zastanowienia się nad tym, co nawjażniejsze. Dziękujęmy Ojcu za świadectwo wiary i obecność pośród nas. 

Młodzi dla młodych... Oazowe zamyślenie dla kandydatów do bierzmowania

W minioną sobotę (21 października) odbył się dzień skupienia dla kandydatów do bierzmowania. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień wyglądał jak najlepiej. Dziękujemy Pani Magdalenie Woi za udostępnienie GOKu, życzliwe przyjęcie oraz miłą atmosferę, Państwu Albrechczyńskim za ufundowanie pączków dla wszystkich, Pani Joannie Siemieniec i Pani Annie Maruszewskiej za pomoc w organizacji, oraz Wspólnocie Ruchu Światło-Życie (Oazy) Diecezji Płockiej, którzy ten dzień poprowadzili i dzielili się swoim życiem: młodzieży oraz kapłanom, którzy głosili konferencje oraz posługiwali w konfesjonale.

Młodzież naszej parafii, która chciałaby rozpocząć przygodę w Oazie zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek 23 października o godz. 18.30 w salce parafialnej. 

PIERWSZ NIEDZIELA MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA

W pierwsze niedziele miesiąca w naszych świątyniach adorujemy Najświętszy Sakrament. Mamy wtedy dodatkową okazję, aby wspólnie uwielbić naszego Pana i Boga — Jezusa Chrystusa za Jego eucharystyczną obecność w świecie. Podczas wystawienia odśpiewaliśmy suplikacje, czyli pieśń błagalną, aby Pan Bóg raczył zachować nas od nieszczęść. 

NOWY SZKOLNY I KATECHETYCZNY 2023/2024

Początek września, to zawsze ten moment, kiedy rozpoczynamy szkołę. Mszą św. o godz. 8.00 w naszej parafialnej świątyni rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Niech dobry Bóg obdarzy potrzebnymi łaskami wszystkich uczniów, nauczycieli, dyrekcje i pracowników szkół. Tego dnia pamiętaliśmy także o zmarłych tragicznie w niemieckim nalocie mieszkańców Bielska, który miał miejsce 04 września 1939 r. 

DZIEŃ EUCHARYSTYCZNY A. D. 2023

W poniedziałek 28 sierpnia w naszej parafii miał miejsce Dzień Eucharystczny. Od jakiegoś czasu przez cały rok w różnych parafiach i miejscach naszej diecezji odbywają się takie dni, w których jesteśmy zachęcani do adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujęmy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę i podjęli adorację.

DOŻYNKI A. D. 2023

Odszedł ks. Marek Czarzasty...

Z głębokim żalem informujemy, że 17 sierpnia 2023 roku, w hospicjum Caritas w Płocku, zmarł ks. Marek Czarzasty. 

Odszedł do Pana w 48 roku życia i 24 roku swojego kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Marka Czarzastego odbędą się 22 sierpnia (wtorek) o godzinie 11.00 w kościele w Grudusku.

Mszy świętej pogrzebowej przewodniczyć będzie bp Mirosław Milewski.

Po Mszy świętej trumna z ciałem śp. ks. Czarzastego zostanie złożona na cmentarzu parafialnym w Grudusku . Zamiast kwiatów będzie można złożyć ofiarę do puszki na hospicjum Caritas.

Z naszej parafii organizowany będzie nieodpłatnie autokar na wtorkowe uroczystości pogrzebowe. Szczególy u pana Grzegorza Markowskiego. 

Ks. Marek w naszej parafii pracował w latach: 2009 - 2015

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. 
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela

W niedzielę 25 czerwca przeżywaliśmy szczególny dzień w życiu każdej wspólnoty parafialnej, czyli odpust. Dziękujęmy wszystkim z serca za pomoc i zaangażowanie, aby ta uroczystość przebiegała pięknie i godnie. Dziękujemy. Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Łukasza Nowaka, Dyrektora Domu Seniora "Leonianum" w Sikorzu, który wygłosił do nas słowo i przewodniczył Sumie Odpustowej. 

Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2022/23

Czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie

Jubileusz 45-lecia kapłaństwa ks. prof. Andrzeja Gretkowskiego

W niedzielę 11 czerwca 2023 r. przeżywaliśmy szczególne chwile, kiedy to za 45 lat kapłaństwa dziękował Panu Bogu ks. prof. Andrzej Gretkowski pochodzący z naszej parafii. Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych oraz zdrowia. Tego dnia także 29 rocznicę święceń przeżywał Ks. Proboszcz. Dołączamy również życzenia wszelkiej pomyślności, łask Bożych i zdrowia. 

Boże Ciało A. D. 2023

Fotorelacja z Uroczystości Bożego Ciała.

WIELKANOC A. D. 2023

"Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział". Mt 28, 6

WIELKI PIĄTEK A.D. 2023

"Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści". Iz 53, 4

WIELKI CZWARTEK A. D. 2023

"Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem". J 13, 15

NIEDZIELA PALMOWA A. D. 2023

Przeżywaliśmy dziś Niedzielę Palmową, która otwiera najważniejszy oraz najbardziej wyjątkowy tydzień w roku - Wielki Tydzień. Czas, w którym każdego dnia dokonuje się szczególny i ważny moment w życiu Jezusa, który ostatecznie wypełni się w Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. 

Podczas dzisiejszego święta Niedzieli Palmowej w Kościele parafialnym pw. Jana Chrzciciela w Bielsku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. W konkursie zaprezentowanych zostało 6 palm przygotowanych przez:

1. Kgw W Leszczynie Szlacheckim
2. Koło Gospodyń Wiejskich w Zągotach ZGT Wspólnie
3. Koło Gospodyń Wiejskich Niszczyce
4. Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Ciachcinie wraz z nauczycielami Sylwią Raczkowską i Martyną Betkowską,
5. Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Bielsku, 
6. OSP w Leszczynie Szlacheckim.

Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący Rady Gminy Bielsk Wiesław Linowski, Proboszcz parafii Bielsk ks. Jerzy Zdunkiewicz, Dyrektor GBP Karolina Piechowska dokonując pomiarów i oceny zgodnie z regulaminem wyłoniła zwycięzców konkursu. 

W KONKURSIE NA NAJWIĘKSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ ZWYCIĘŻYLI:

I miejsce - MDP Bielsk 675cm
II miejsce - KGW Zągoty 540cm
III miejsce - KGW Niszczyce 500cm
Pozostali uczestnicy:
KGW Leszczyn Szlachecki 435 cm
Samorządowe Przedszkole w Ciachcinie 285cmOSP Leszczyn Szlachecki 193 cm

W KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ ZWYCIĘŻYLI:
I miejsce - KGW Leszczyn Szlachecki, zaś wolą komisji wyróżnienie otrzymali KGW Niszczyce i MDP Bielsk.

Organizatorami konkursu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Bielsku, Urząd Gminy w Bielsku oraz Parafia Bielsk.

Serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy. 

W BOŻYM NARODZENIU… BOŻY DUCH 

To przesłanie tegorocznych jasełek, które odbyły się 15 stycznia 2023 r. w kościele parafialnym w Bielsku. W nastrojowej scenerii, uczniowie bielskiej szkoły przekazywali tradycyjne treści, w odniesieniu do współczesnych czasów, podkreślając uniwersalizm i ponadczasowość prawd ewangelicznych. Myślą przewodnią jasełek było poszukiwanie i odkrywanie we współczesnym świecie Ducha Świąt Bożego Narodzenia! Aby zrozumieć prawdziwy sens tego Ducha, musimy dostrzec czyje imię kryje w sobie nazwa tych świąt i zrozumieć, że chodzi o Ducha Boga, samego Chrystusa, który jest Zbawicielem i Odkupicielem świata.

Widzowie mogli podziwiać piękną grę aktorską przeplataną śpiewem kolęd i podkładami muzycznymi, które dostarczyły głębokich wzruszeń i refleksji oraz przyczyniły się do doświadczenia prawdziwego Ducha Bożego Narodzenia - radości bycia kochanymi przez Boga. Po dziś dzień radujemy się z narodzenia Pana, które stało się 2 tysiące lat temu w Betlejem. Boże Narodzenie, to nie przeszłość, ale nasze chrześcijańskie życie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby to piękne wydarzenie mogło mieć miejsce. Przede wszystkim dziękujemy Pani Małgorzacie Maruszewskiej oraz Pani Renacie Dymek za pomysł, przygotowanie dzieci i młodzieży, a także wystrój i dekorację, Państwu Markowi i Joannie Siemieńcom za oprawę muzyczną oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bielsku za współpracę i pomoc w organizacji przedstawienia w kościele. 

PASTERKA A. D. 2022

"Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany". Iz 9, 5

Bogu dziękujemy za łaskę przeżywania kolejnej Pasterki w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ta piękna liturgia oraz wystrój kościoła pomogły nam w przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia: Lektorom, Ministrantom, Chórowi Parafialnemu, Panu Piotrowi Stępczyńskiemu, Katarzynie i Krystianowi Rajkowskim, Bożenie i Arturowi Wójcikom z dziećmi, Milenie i Dariuszowi Wiśniewskim z dziećmi, Panu Krzysztofowi Kamińskiemu, Małgorzacie i Zbigniewowi Bylińskim, Adriannie Bilickiej, Państwu Frankiel z Niszczyc za ofiarowanie choinek oraz wychowawcom z świetlicy Szkoły Podstawowej w Bielsku. 

Wigilia Ministrantów A. D. 2022

Jak, co roku nasza wspólnota ministrantów zgromadziła się na spotkaniu wigilijnym. Był to dobry czas wspólnego kolędowania, rozmów, podsumowania i podziękowania za cały rok pięknej i ofiarnej służby Panu Bogu przy ołtarzu. Dobrze, że jesteście. Dziękujemy! 

Wigilia Lektorów A. D. 2022

Jest szczególna grupa lektorów w naszej wspólnocie parafialnej, która w każdą niedzielę i święta czyta Słowo Boże podczas Mszy św. Dziękujemy z serca wam za wasze zaangażowanie, odpowiedzialność, głoszenie Słowa oraz dbanie o jego piękny przekaz. Dziękujemy ponadto za to, że w wielu innych sprawach życia parafialnego można na was polegać. Dobrze, że jesteście! 

Ojczyzno Ma... 

Jak co roku, 11 listopada, zgromadziliśmy się w naszej świątyni, aby modlić się w intencji naszej Ojczyzny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Pierwsze dni listopada to zawsze czas, kiedy nasze myśli, uczucia i modlitwy kierujemy w kierunku tych, którzy od nas odeszli. Pamiętaliśmy w tych dniach o zmarłych z bielskiej wspólnoty oraz tych, którzy odeszli w minionym roku. 

Wieża

W tym tygodniu zakończyły się prace przy wieży naszego kościoła. Założono nowe mocowanie krzyża, odnowiono kulę oraz wymieniono blachę u szczytu wieży. Dziękujemy wszystkim, dziękki którym dzieło to mogło zostać skończone. 

PIELGRZYMKA DZIECI I MŁODZIEŻY ROSTKOWA 2022

W sobotę 17 września br. grupa młodzieży z naszej szkoły i parafii wyruszyła do sanktuarium w Rostkowie, nawiedzając miejsca związane z dzieciństwem św. Stasia Kostki. Następnie udaliśmy się w pieszej pielgrzymce do Przasnysza, gdzie centralnm punktem była Msza św. odpustowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego. 
Był to czas radości, umocnienia naszej wiary i budowania relacji. 
Dziękujemy wszystkim za udział i opiekunom za troskę.

"Odmawiajcie Różaniec..."

13 września 1917 roku Maryja w Fatimie powiedziała następujące słowa: 

"Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, żeby uprosić koniec wojny. W październiku przybędzie również Nasz Pan, Matka Boża Bolesna i z Góry Karmelu, św. Józef z Dzieciątkiem Jezus, żeby pobłogosławić świat. Bóg jest zadowolony z waszych serc i ofiar, ale nie chce, żebyście w łóżku miały sznur pokutny na sobie. Noście go tylko w ciągu dnia".

W miniony wtorek (13.09.2022) przeżywaliśmy kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie na wspomnienie tamtejszych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim za przybycie, modlitwę i zaangażowanie. 

Do zobaczenia 13 października. 

Panie dobry, jak chleb...

To, co posiadamy pochodzi od Pana Boga. To On stwarza i zachowuje wszystko w istnieniu. Bez Jego pomocy ludzka praca nie przyniesie owoców. Świadomi tych prawd przybyliśmy do naszej świątyni, aby podziękować Bogu za plony, które dzięki Jego łaskawości mogliśmy zebrać w tym roku z pól, ogrodów i sadów. Dziękujemy też za ludzi, którzy złączyli swój wysiłek pracy na roli ze stwórczym działaniem Pana Boga, przez co ziemia mogła wydać obfite owoce.

Dziękujemy również za przygotowanie wieńców dożynkowych następującym wioskom i instytucjom:

1. Klub Seniora Pogodna Jesień
2. Chór Parafialny w Bielsku
3. Sołectwo Bielsk
4. Sołectwo Gilino
5. Sołectwo Giżyno
6. Sołectwo Goślice
7. Sołectwo Józinek
8. Sołectwo Konary
9. Sołectwo Leszczyn Szlachecki
10. Sołectwo Machcino
11. Sołectwo Niszczyce
12. Sołectwo Rudowo
13. Sołectwo Smolino
14. Sołectwo Szewce
15. Sołectwo Śmiłowo
16. Sołectwo Zągoty
17. Ochotnicza Straż Pożarna w Bielsku  

"Ostatni dzwonek"

24 czerwca 2022 roku odprawiona została Msza św. dziękczynna za rok szkolny 2021/2022. Dziękowaliśmy za wszelkie dobro i czas nauki. Polecaliśmy Bogu szczególnie uczniów oraz całą społeczność Szkoły Podstawowej w Bielsku. 

Panie Jezu spraw, aby ziarno naszej szkolnej pracy wydało plon w wieczności. 

BIERZMOWANIE I ODPUST PARAFIALNY

Dzień 23 czerwca 2022 roku miał wyjątkowy charakter w naszej wspólnocie parafialnej. Przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela oraz 79 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania. Dziękujemy w pierwszej kolejności J. E. Ks. Biskupowi Mirosławowi Milewskiemu za obecność w naszej parafii oraz przewodniczenie liturgii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania tej wyjatkowej uroczystości: asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącymi kwiatkami, orkiestrze strażackiej i strażakom, pocztom sztandarowym, ministrantom, lektorom. Dziękujemy szczególnie tym bierzmowanym i ich rodzicom, którzy pełnili funkcje podczas Mszy św. odpustowej.

Boże Ciało A. D. 2022

Jedna z piękniejszych uroczystości w roku liturgicznym - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękujemy z serca wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przebiegu głównej Mszy św. z procesją: Strażakom - OSP Bielsk, pocztom sztandarowym, asysćie procesyjnej, lektorom, dziewczynkom sypiącymi kwiatkami, ministrantom, lektorom, chórowi. Dziękujemy za liczną obecność, która była wyrazem naszej wiary w realną obecność Jezusa w Eucharystii. Na koniec pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy budowali i dekorowali ołtarze procesyjne (I - Szewce; II  Cekanowo i p. Danuta Opolska; III - Gilino; IV - OSP Bielsk). Dziękujemy za wasz ogromny nakład pracy i serce, które włożyliście w ich przygotowanie. Finalny efekt był przepiękny. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim i każdemu z osobna. 

Śladami Chrztu Polski

W sobotę 11 czerwca 2022 roku grupa naszych parafian wraz z Księdzem Proboszczem udała się na wycieczkę do Gniezna i Poznania. Pragnęliśmy dotknąć tych miejsc, gdzie narodziło się chrześcijaństwo na naszych ziemiach, a więc i poniekąd była to podróż do źródeł naszej wiary.

"Już gościsz Jezu w sercu mym..."

Uroczystość Pierwszej Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. to zawsze ważne i niezwykłe wydarzenie w życiu każdej wspólnoty parafialnej. Dzieci z naszej parafii przeżywały te wyjątkowe chwile w minioną sobotę 28 maja. Z serca dziękujęmy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tych uroczystości. Życzymy przede wszystkim najmłodszym, którzy przyjęli Jezusa po raz pierwszy do serca i odnowili przyrzeczenia Chrztu świętego, aby każdego dnia szli za Jezusem, bo On daje życie - naprawdę! 

Chwalcie łąki umajone...

W czwartek (05.05.2022) odbyła się wyjątkowa uroczystość. Ksiądz Proboszcz poświęcił odnowioną figurkę Matki Bożej w Giżynie i, wraz z jego mieszkańcami odśpiewana została Litania Loretańska do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia figurki, która jest wyrazem wiary i miłości do Boga i Matki Bożej lokalnej społeczności. 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE A. D. 2022

Hosanna Synowi Dawida!

Niedziela Palmowa rozpoczyna drugą część Wielkiego Postu, którym jest Wielki Tydzień. Kościół wspomina w tym dniu uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Jako wspólnota parafialna uczciliśmy ten moment uroczystą procesją i Mszą św. o godz. 12.00. Dziękujemy z serca strażakom z Bielska za budującą obecność i wykonanie pięknej palmy. Dziękujemy także wszystkim lektorom czytającym Mękę Pańską oraz ministrantom. 
Niech Maryja prowadzi nas przez te Wielkie dni... 

Rekolekcje Wielkopostne

Jest taki szczególny czas w Wielkim Poście, kiedy mamy szansę naprawdę zatrzymać się chwilę i pomyśleć o tym, co w naszym życiu najważniejsze. Takim momenten z pewnością są parafialne rekolekcje wielkopostne. W tym roku prowadził je dla nas ks. dr Marcin Sadowski, który jest dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Plockiej. Dziękujemy za te 3 dni wspólnej wędrówki na ścieżkach wiary, podczas której jeszcze bardziej mogliśmy zrozumieć znaczenie i wartość sakramentu pokuty, małżeństwa i Eucharystii. 

W Maryi nasza nadzieja!

Tegoroczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego była szczególnym dniem, w którym cały Kościół w łączności z Papieżem Franciszkiem zawierzał Niepokalanemu Sercu Maryi Rosję i Ukrainę. Również i my, jako wspólnota parafialna, odmówiliśmy ten Akt na zakończenie Drogi Krzyżowej. Po nabożeństwie odbyła się pierwsza w tym roku zbiórka ministrantów na świeżym powietrzu okraszona grą w piłkę. Dziękujemy z ten świetny czas. 

Wielkopostne przystanki pasyjne

Czas Wielkiego Postu daje nam sposobność, aby jeszcze mocniej pochylić się nad tajemnicą Męki Pańskiej. Bardzo ważnym momentem parafialnej codzienności w Wielkim Poście jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, gdzie od naszego Mistrza uczymy się życia, miłości i oddania. Dziękujemy serdecznie naszym ministrantom za aktywne włączenie się w prowadzenie Drogi Krzyżowej oraz waszą liczną obecność. 

POPIELEC

Rozpoczęliśmy, z Bożej łaski, kolejny Wielki Post, który jest darem Pana Boga. Środa Popielcowa, która otwiera wielkopostną wędrówkę przypadła w tym roku na dzień 2 marca. Po raz kolejny stajemy do tego szczególnego czasu w wyjątkowych okolicznościach, które dzieją się na świecie. Nie chcemy poddać się lękowi, ale jeszcze większej ufności Bogu i Jego miłości do nas. Podejmijmy wielkopostną drogę nawrócenia przez post, modlitwę i jałmużnę. Módlmy się także gorąco o pokój na Ukrainie. 

"Wszystko, co dobre szybko się kończy..."

Wczoraj, na zbiórce razem z naszymi wspaniałymi ministrantami postanowiliśmy "uroczyście" zakończyć czas ferii. Czas odpoczynku od szkoły zwieńczyliśmy wspólnym spotkaniem przy pizzy i rozmowie. Był to dobry czas wspólnej radości i nabrania sił przed kolejnym semestrem w szkole. Dziękujemy, że jesteście! 

"Dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan".

Wielka tajemnica Wcielenia Bożego Syna. 
Wielki dar i łaska, że Bóg stał się jednym z nas. 
Wielka to rzecz, że Bóg przychodzi właśnie do Mnie i do Ciebie.

Pasterka w naszej Parafii. Serdecznie dziękujęmy wszystkim, którzy przybyli i przyczynili się do uświetnienia tej pięknej uroczystości. Dziękujemy Panu Ryszardowi Frankielowi za ofiarowanie dużych choinek do kościoła, Pani Milenie Wiśniewskiej, Państwu Rajkowskim, Państwu Bylińskim, Państwu Jędrzejewskim za ręczne wykonanie ozdób choinkowych, Panu Krzysztofowi Kamińskiemu młodzieży i ministrantom z ks. Grzegorzem za trud i wysiłek w przygotowaniu świątecznego wystroju kościoła. Dziękujemy chórowi parafialnemu za uświetnienie śpiewem Pasterki o 22 i 24 z panem Markiem Siemieńcem na czele. Dziękujemy także lektorom i ministrantom za posługę podczas Liturgii. 

Niech Boża Dziecina obejmie nas wszystkich swoim błogosławieństwem. 

Dzieląc się opłatkiem... W służbie Ołtarza

W czwartek (23.12.2021) spotkaliśmy się z minstrantami naszej parafii na Wigilii. Był to kolejny piękny moment ministranckiej drogi, który mogliśmy wspólnie spędzić w ten wyjątkowy i szczególny czas. Dziękujemy jeszcze raz za wierną służbę przy Ołtarzu Chrystusa i niech Boża Dziecina prowadzi w codzienności. 

Wspólnoty czas...

W poniedziałek spotkaliśmy się na Wigilii Lektorów dziękując za kolejny rok posługi lektora podczas Liturgii. Dziękujemy za waszą służbę i troskę o Słowo Boże. Dziękujemy również z serca za prezenty. Niech dobry Bóg prowadzi, kształtuje i umacnia w naszych sercach nieustannie Swój głos. 

Doświadczenie wiary znad Amazonii... 

W miniony wtorek (14.12.2021) zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe - czas osobistego nawrócenia i pogłębienia wiary. W przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego pomagał nam ks. Radosław Zawadzki, preofekt w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, a także misjonarz, który wiele lata pracował wśród ludów Amazonii w Peru (Iquitos). Dziękujęmy za podzielenie się doświadczeniem misyjnym, za ukazanie, jak powszechny i różnorodny jest Kościół oraz za możliwość "dotknięcia" wiary tamtych ludzi, która nam pomogła wzrastać w wierze i ją umocnić. 

"Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów". św. Teresa od Dzieciątka Jezus

W I Niedzielę Adwentu przyjęliśmy uroczyście do naszego grona Litrugicznej Służby Ołtarza Łukasza. Obłóczyny ministranckie, to zawsze podniosłe wydarzenie w parafii, ponieważ uświadamia nam, że Chrystus żyje w swoim Kościele i pragnie, aby mu służono przy ołtarzu podczas najważniejszych wydarzeń, a takim jest każda Msza św. Niech Bóg błogosławi na dobrej drodze słuzby Panu Jezusowi przy Jego ołtarzu i niech posyła nam kolejnych odważnych, którzy wejdą w ministranckie szeregi. 

Z PANEM BOGIEM I RADOŚCIĄ NA HALI! 

W sobotę 20 listopada odbył się Dekanalny Turniej Ministrancki w halową piłkę nożną. Nasi ministranci zajęli II miejsce w kategorii lektor młodszy. Serdecznie gratulujemy i dziękujęmy za zaangażowanie, ducha walki i bożej radości. 

"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj". (Rz 12,21)

We wtorkowy wieczór zgromadziliśmy się w naszej świątyni na modlitwie. W związku z napiętą sytuacją na wschodniej granicy prosiliśmy Pana Boga, za wsatwiennictwem Matki Bożej Ostrobramskiej i wszystkich świętych polskich, o pokój w naszej ojczyźniej, a szczególnie w rejonie zagrożenia. Modliliśmy się o zgodne rozwiązanie tego konfliktu oraz szczególnie za migrantów i najbardziej poszkodowane i bezbronne osoby znajdujące się na granicy. 

"Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek". - Cyprian Kamil Norwid

11 listopada zgromadziliśmy się na Uroczystej Mszy św. za Ojczyznę. Prosiliśmy dobrego Boga o pomyślność dla Polski, a także o pokój, zwłaszcza w kontekście niepokojących informacji docierających ze wschodniej granicy. Dziękujemy za obecność przedstawicielom władzy samorządowej, strażakom, orkiestrze strażackiej, jak i również pocztom sztandarowym, które swoją obecnością uświetniły Mszę św. 

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości. 

"Gdy na wietrze zapalasz świeczkę dobrze wiesz, że nic na tym świecie nie jest wieczne"

W poniedziałek obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przy przepięknej pogodzie odprawiliśmy uroczystą Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu, podczas której modliliśmy się za zmarłych spoczywających na bielskiej nekropolii. Dziękujemy za obecność i Słowo Boże ks. prof. Andrzejowi Gretkowskiemu, a także lektorom i ministrantom za asystę. 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie... 

JUBILEUSZ MARKA OLSZEWSKIEGO

Dziś (31 października 2021 r.) w Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego świętowaliśmy szczególny jubileusz. Marek Olszewski dziękował Bogu za 20 lat posługi ministranckiej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za nieocenione dobro, które wkładasz w życie naszej wspólnoty parafialnej, wszelką pomoc i życzliwość. Niego Bóg obdarza Cię potrzebnymi łaskami. 

DZIEŃ SKUPIENIA MINISTRANTÓW

W sobotę 16 października w 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża z naszą wspólnotą ministrantów zgromadziliśmy się na dniu skupienia. Modlitwa, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. wypełniła najważniejszą część tego dnia. Następnie był czas wspólnego posiłku i rozmów. Dziękuję za waszą obecność i świadectwo wiary. Dziękujemy także ks. Kamilowi z Proboszczewic za pomoc w spowiedzi św. 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 

13 października odprawiliśmy ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w roku kalendarzowym 2021. Dziękujemy Matce Bożej za opiekę i prowadzenie w codzienności. Wypraszajmy nieustannie miłosierdzia Bożego, a zwłaszcza dla zatwardziałych grzeszników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w oragnizację. Do zobaczenia. 

XXI DZIEŃ PAPIESKI

W niedzielę 10 października przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski. Dziękujemy młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego w Szkole Podstawowej w Bielsku za kwestowanie na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Pani Małgorzacie Maruszewskiej za pomoc i organizację zbiórki. Dzięki tej inicjatywie jesteśmy budowniczymi żywgo pomnika św. Jana Pawła II. 

10 minut, które zbawia nas i cały świat!

Co roku 28 września, o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Również i nasza parafia włączyła się w tą inicjatywę. Dziękujemy za obecność i świadectwo. 

CZUWANIE - PARAFIALNE DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ KARD. WYSZYŃSKIEGO

Wczoraj (24.09.2021) odbyło się czuwanie w naszej parafii, gdzie w obecności Jezusa Eucharystycznego dziękowaliśmy za beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Był to czas, kiedy chcieliśmy również spotkać osobiście Jezusa i doświadczyć Jego łaski. Bogu niech będą dzięki za ten czas. Dziękujemy Oazie za pomoc i wszystkim za obecność. 

ROSTKOWO 2021

Udało się! W sobotę 18 września z grupą młodzieży z naszej parafii pojechaliśmy na pielgrzymkę młodzieży do św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Niestety, deszczowa pogoda nie pozwoliła nam przeżywać tego czasu tak, jakbyśmy tego pragnęli i chcieli, ale wzieliśmy udział we Mszy św. z biskupem Piotrem, co było najważniejszym wydarzeniem tego dnia. Dziękujemy za pomoc w organizacji Pani Annie Maruszewskiej. Przede wszystkim dziękujemy wam, kochana mlodzieży, że poświęciliście swój wolny na czas na to wyjątkowe wydarzenie i, że pogoda was nie zniechęciła. Pan Bóg na pewno przygotował dla nas owoce tego czasu. 
Do zobaczenia za rok! 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 

„Wezwanie Maryi - powiedział św. Jan Paweł II w Fatimie w roku 1983 - nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo.”
13 września br. odbylo się w naszej parafii przedostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. 
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przeżywaniu tego jedynego i niepowtarzalnego wieczoru w miesiącu. 
W Twoje ręce, Maryjo, składamy nasze serca! 

ZBIÓRKA MINISTRANCKA 

W piątek 10 września br. odbyła się pierwsza zbiórka integracyjna ministrantów po wakacjach. Spotkanie, oprócz omówienia bieżących spraw i planów formacyjnych miało również charakter dziękczynny za piękną oprawę liturgiczną podczas dożynek parafialnych. Dziękujemy Księdzu proboszczowi za wyjątek udzielenia dyspensy od pokarmów mięsnych na ten wieczór. 
Św. Dominiku Savio, Św. Stanisławie Kostko - módl się za nami! 

DOŻYNKI A. D. 2021

To, co posiadamy pochodzi od Pana Boga. To On stwarza i zachowuje wszystko w istnieniu. Bez Jego pomocy ludzka praca nie przyniesie owoców. Świadomi tych prawd przychodzimy dziś podziękować Bogu za plony, które dzięki Jego łaskawości mogliśmy zebrać w tym roku z pól, ogrodów i sadów. Dziękujemy też za ludzi, którzy złączyli swój wysiłek pracy na roli ze stwórczym działaniem Pana Boga, przez co ziemia mogła wydać obfite owoce. 
Przeżywaliśmy dziś w naszej wspólnocie parafialnej Dożynki. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej pięknej uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie wieńców dożynkowych następującym wioskom: Gilino, Niszczyce, Szewce oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bielska. 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Wrzesień dla wielu jest szczególnym miesiącem, gdyż jest to czas budzenia się po wakacyjnym wypoczynku i rozpoczęcie kolejnego etapu szkolnego w swoim życiu. Nowy rok szkolny i katechetyczny tradycyjnie zainaugorwaliśmy Uroczystą Mszą św., w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jakże istotne jest, aby ważne wydarzenia rozpoczynać u źródła wszelkiej mądrości, którym jest Bóg. Dziękujemy uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Bielsku za udział w Eucharystii, rodzicom, a także uczniom i nauczycielom z innych szkół. Bardzo dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękną oragnizację asysty. 

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze, 
dodaj nam ochoty i zdolności, aby ta nauka była dla nas 
z pożytkiem doczesnym i wiecznym.

POWITANIE KS. GRZEGORZA

Niedziela 29 sierpnia br. była dniem, kiedy w bielskiej wspólnocie parafialnej powitaliśmy nowego księdza wikariusza - ks. Grzegorza Makowskiego pochodzącego z Mławy. Powitanie było naprawdę wzruszające i dodające sił podczas pierwszych kroków w parafii. Z serca życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitości łask Bożych i opieki najlepszej matki Maryi na każdy dzień. 
POŻEGNANIE KSIĘDZA WIKARIUSZA
22 SIERPNIA 2021
     Niedziela — 22 sierpnia 2021 r. stała się dla parafii Bielskiej wielkim świętem, niestety smut­nym. Parafi­anie tłum­nie przy­byli do świą­tyni na uroczystą sumę, aby swoją obec­noś­cią podz­iękować odchodzącemu do innej parafii Księdzu Wikariuszowi Kamilowi Kozakowskiemu, który przez 6 lat posługi­wał w naszym kościele.
   Wyrazem uzna­nia dla pracy Księdza Kamila była przede wszys­tkim bardzo liczna obec­ność wiernych, którzy chcieli wyrazić swoją wdz­ięczność i wyrazy odd­a­nia kapłanowi, który posługi­wał tak długo.
   Po sumie nad­szedł czas pożeg­na­nia – nawet najt­wardsi mieli łzy w oczach. Pojaw­iły się liczne del­e­gacje, które chciały podz­iękować za niezwykłą posługę dusz­paster­ską. Nie zabrakło także parafian, którzy w mil­cze­niu pod­chodzili do Księdza Kamila i chcieli podz­iękować za jego obec­ność. Wśród wielu słów i gestów, padły na koniec życzenia jak najlep­szej dal­szej drogi kapłańskiej, życzenia opieki Maryi.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE - 13 SIERPNIA

REMONT KRZYŻA NA KOŚCIELNEJ WIEŻY

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO LICHENIA
     15 lipca odbyła sie parafiarlna pielgrzymka do Lichenia. W czasie pielgrzymki towarzyszyły nam śpiewy w autokarze. Na miejscu uczestniczyliśmy we Mszy św., a następnie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy teren Sanktuarium. Na koniec w Lesie Grąblińskim odprawiliśmy Drogę Krzyżową.

IMIENINY KS. KAMILA KOZAKOWSKIEGO

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE  - 13 LIPICA 

OBŁÓCZYNY MINISTRANCKIE
    Ministrant usługuje kapłanowi przy liturgii Mszy św. i sprawowanych nabożeństwach. Ponieważ kapłan uosabia samego Jezusa Chrystusa, to i ministrant usługując kapłanowi służy samemu Jezusowi. Za pierwowzór ministranta uważa się chłopca, którego pięć chlebów i dwie ryby Pan Jezus cudownie rozmnożył dla więcej niż pięciu tysięcy słuchających Go (por. J 6, 9).
   11 lipca podczas Mszy św. o godz. 10:30 jeden kandydat został uroczyście przyjęty do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. W obrzędzie obłóczyn kandydatowi została przekazana i nałożona szata liturgiczna - biała komża. Nowy ministrant został przygotowany do pełnienia posługi i czynnego uczestniczestnictwa we Mszy św.

25 ROCZNICA PEREGRYNACJI MATKI BOŻEJ W FIGURZE FATIMSKIEJ

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO LEKTORÓW

ODPUST PARAFIALNY
 - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2020/2021

ZAKOŃCZENIE ROKU FORMACYJNEGO MINISTRANTÓW

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

13 CZERWCA - NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

27 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. JERZEGO ZDUNKIEWICZA
 I AKT ZAWIERZENIA PARAFII NAJŚWIĘTSZEMU SERCU JEZUSA

ZAKOŃCZENIE OKTAWY BOŻEGO CIAŁA

6 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KS. KAMILA KOZAKOWSKIEGO 
I PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA

BOŻE CIAŁO

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE,
 40 ROCZ. ZAMACHU NA ŻYCIE ŚW. JANA PAWŁA II

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

IMIENINY KS. PROBOSZCZA

REZUREKCJA 

WIELKA SOBOTA
WIGILA PASCHALNA

WIELKI PIĄTEK

WIELKI CZWARTEK

NIEDZIELA PALMOWA

ŚRODA POPIELCOWA

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
02.02.2021

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
       W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 12.00 w naszej parafii miał miejsce Mini Orszak dla dzieci oraz zostały wystawione Jasełka pt. "Prezent dla najbliższych", którego celem było pokazanie relacji w rodzinie.

UROCZYSTA MSZA NA ZAKOŃCZENIE ROKU - 31.12.2020
      31 grudnia, na Mszy Świętej o godz. 17:00 podziękowaliśmy Panu Bogu za 2020 rok. Na zakończenie odprawiliśmy Nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne na koniec roku kalendarzowego z dziękczynnym „Te Deum Laudamus” oraz Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

PASTERKA
      Jak co roku w naszej rodzinie parafialnej w bożonarodzeniową noc powitaliśmy maleńkie dziecię, które stało się naszym Zbawicielem - Jezusa Chrystusa. Niech przykład Bożej miłości względem nas, jaki uobecnia sam Jezus w sobie, będzie dla nas nadzieją na lepsze jutro. Ze względu na panującą sytuację odbyły się dwie Pasterki o godz. 22.00 i 24.00.
GODZ. 22.00
GODZ. 24.00

REKOLEKCJE ADWENTOWE
      Nasza wspólnota parafialna, przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, od 13 – 15 grudnia przeżywała rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Łukasza Nowaka (Dyrektor Domu Seniora Leonianum w Sikorzu).
      Ten szczególny czas – czas głoszenia Ewangelii – Dobrej Nowiny – był równocześnie momentem otwarcia naszych serc na Pana Boga i odpowiedzenie sobie na pytania: Jaka jest moja wiara? Czy dostowowuje swoje życie, postepowanie do Pana Boga? Czy chcę być świętym od zaraz? Jaka jest definicja miłości?

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
      Zaraz po uroczystości Wszystkich Świętych Kościół obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga za zmarłych o to, by mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią.W ciągu całego roku w czasie każdej Mszy św. Kościół wspomina zmarłych słowami modlitwy: "Pamiętaj także o naszych zmarłych braciach i siostrach, którzy zasnęli z nadzieją zmartwychwstania, i o wszystkich, którzy odeszli z tego świata". Prosi Boga, aby dopuścił ich do oglądania światłości wiekuistej. Ta codzienna modlitwa Kościoła znajduje swój szczególny wyraz w uroczystości Wszystkich Świętych i w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W te dwa dni, jak w żadne inne w ciągu roku, w serdecznej modlitwie łączymy się z tymi, którzy odeszli. Oni są już u Pana Życia, chociaż jeszcze nie wszyscy cieszą się jednakowym szczęściem wiecznym.

OBŁÓCZYNY
   25 października 2020r. na Mszy św. o godz. 10.30 odbyła się w naszej parafialnej świątyni uroczystość obłóczyn ministrantów. Dwóch uczniów z klasy piątej i szóstej założyli komże - liturgiczny strój ministranta, znak godności ministranckiej i radości ze służenia, uroczyście złożyli wyznanie wiary i przyrzeczenie sumiennego wypełniania swoich obowiązków. Cała wspólnota, uczestnicząca we Mszy św. wspierała modlitwą nowych ministrantów, którzy po odpowiednim przygotowaniu z wielką radością i niewielką tremą powiększyli grono liturgicznej służby ołtarza. Gratulujemy nowym ministrantom. Życzymy, aby służba przy ołtarzu nigdy się nie znudziła, a była nieustanną radością służenia Jezusowi Chrystusowi. 

WPROWADZENIE RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II I ŚW. FAUSTYNY 
ORAZ SAKRAMENT BIERZMOWANIA
         18 października 2020 roku Ks. Bp. Mirosław Milewski wprowadził do naszej wspólnoty prafialnej relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. „Niech te relikwie sprawią, że nie pozwolicie zamknąć się w «chrześcijańskim getcie», które chętnie narzuciłby nam świat i Europa, przechodząca kryzys swej tożsamości. Niech wasza wiara opiera się na Dekalogu, na przykazaniu miłości Boga i bliźniego, na przekonaniu, że Jezus był, jest i będzie, teraz i na wieki – Odkupicielem świata. Stójcie na straży tych podstawowych wartości i w Bogu odnajdujcie swoją duchową pełnię” – poprosił biskup pomocniczy diecezji płockiej. Bp Milewski udzielił także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

XX DZIEŃ PAPIESKI 
       11 października 2020 roku obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem "Totus Tuus" . O godz. 16.00 miały miejsce centralne odchody, które rozpoczeliśmy uroczystą Mszą św. , a następnie spektakl pt. "Św. Jan Paweł II - Taki jak Ja i Ty" w wykonaniu młodzieży zaangażowanej w grupy parafialne oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Biesku.

JUBILEUSZ KÓŁ RÓŻAŃCOWYCH

KORONKA NA ULICACH ŚWIATA       
           Już po raz trzeci w Bielsku w dniu 28 września 2020 roku o godzinie 15:00 na Placu Wolności, przy Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela odbyła się „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla całego świata.
To wydarzenie jest upamiętnieniem rocznicy beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
W tym roku towarzyszyły nam intencje:
- Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521). 
- Za oddalenie pandemii koronawirusa 
- O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów! 
- Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących. - Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZTU ŚWIĘTEGO

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

PIELGRZYMKA DO ROSTKOWA
      19 września 2020r. po raz 38 odbyła się Pielgrzymka Młodzieży do Rostkowa. W tym roku, ze względu na twającą pandemię, z pewnymi ograniczeniami. Naszą Parafię reprezentowały 2 osby wraz z Ks. Kamilem Kozakowskim. 

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
13 WRZEŚNIA 2020

WYBORY MINISTRANCKIE
      4 września 2020 we wspólnocie Ministranckiej odbyły się wybory. Frekwencja wyniosła 61 %. Przedstawicielem grupy sw. Stanisłwa Kostki i Prezesem Ministrantów został Piotr Zawadzki, Zastępcą został Jakub Zarembowski, Skarbnikiem Marek Olszewski, przedstawicielem grupy św. Dominika Savio zaostał Karol Siemieniec. Serdecznie nowemu zarządowi gratulujemy i życzymy owocnej współpracy w nowym roku formacyjnym.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO 2020/2021

ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACYJNEGO DLA LEKTORÓW

DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY 2020
     Tradycyjnie już w naszej parafii odbyły się dożynki, podczas których dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie dobra, którymi obdarza nas codziennie. Złożyliśmy w podzięce dożynkowe wieńce uwite ze zbóż, kwiatów i owoców. Każdy z nich zachwycał oczy i radował serce. Staropolskim "Bóg zapłać" dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas na ich wykonanie oraz włączyli się w przygotowanie naszego świętowania!

POCZĄTEK ROKU FORMACYJNEGO MINISTRANTÓW I OAZY
     29 sierpnia 2020 Ministranci i Oaza naszej parafii dniem skupienia rozpoczeli nowy rok formacyjny. Głownym tematem dnia było "Jeśli czegoś Ci brakuje - znajdziesz to we wspólnocie!". Rozważania były oparte o nauczanie św. Jana Pawła II. Nasze spotkanie rozpoczeło się od akoracji Krzyża i odpowiedzenia na pytanie "Czy kochający Bóg jest Panem świata i mojego życia. Następnie zawierzyliśmy siebie Jezusowi ukrytemu w Najświętrzym Skramencie. Głownym punktem była Eucharystia, a po niej wspólna agapa.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
SIERPIEŃ

PARAFIALNA PIELGRZYMKA 
DO GROBU BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI 
I ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
I IMIENINY KS. KAMILA

ZAKOŃCZENIE 
ROKU FORMACYJNEGO
       Jezus jako Dobry Pasterz, przypomina nam o potrzebie wypoczynku. Do zmęczonych i wyczerpanych uczniów powiedział „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”.
        Mamy wakacje, czas urlopów. Wielu ludzi wykorzystuje swój czas na wypoczynek. Przynajmniej na krótki czas trzeba się oderwać od codzienności, odprężyć i zaczerpnąć nowych sił. Pakując wakacyjne plecaki czy torby podróżne, pamiętajmy, że chce z nami jechać też Bóg. Nie chce On, abyśmy zostawili Go na czas wyjazdu samego. Zabierzemy Go więc ze sobą. On chce być z nami i przeżywać wszystkie chwile naszych radości. Co to znaczy zabrać Boga ze sobą na wypoczynek? To proste! Chodzi o to, abyśmy nie zapomnieli o Bogu, który jest naszym Ojcem, Przyjacielem, Przewodnikiem. 
      Ks. Jan Twardowski w swoim wierszu pisał: „Czy możemy powiedzieć, że żyjemy dla Boga? Czy nie żyjemy dla siebie, dla swoich ambicji, dla pieniędzy, dla własnego szczęścia? Każdą chwilę dostajemy od Boga i każą chwilę oddajmy Jemu”. Każda chwila wakacyjnej radości czy szczęścia może być ofiarowana Panu Bogu.
     Wypoczywajmy mądrze, to znaczy tak, aby wypoczywając zawsze coś zyskać, a nigdy nie stracić. Aby wrócić do domu mocniejszym, a nie bardziej zmęczonym. 

ODPUST PARAFIALNY
NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE 
13.06.2020

BOŻE CIAŁO
11.06.2020

APEL JASNOGÓRSKI Z NAUCZANIEM ŚW. JANA PAWŁA II

100. URODZINY ŚW. JANA PAWŁA II

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
13.05.2020

IMENINY KS. PROBOSZCZA
23.04.2020
Czcigodny Księże Proboszczu.
        Dzień Imienin, to jedna z niewielu okazji, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.
Zapewniając Cię o tej wdzięczności, pragniemy w imieniu całej wspólnoty parafii św. Jana Chrzciciela w Bielsku złożyć Ci życzenia prawdziwej, apostolskiej odwagi, pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich Jezus Chrystus – będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.
    Życzymy Ci, drogi Księże Proboszczu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.
       Niech wraz z mocą przemiany chleba i wina, daje Ci moc przemiany ludzkich serc.
   Życzymy Ci wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń oraz tego, by Twoje szlachetne powołanie, przyniosło Ci zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi. Niech Jezus Chrystus obdarza Cię wszelkimi łaskami, niech daje Ci siły w prowadzeniu parafii i głoszeniu Słowa Bożego, a Matka Najświętsza niech ma Cię zawsze w swojej opiece.
Szczęść Boże.